KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/akvarell 11176049
nr 1117 6049
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik/akvarell, 2+ 4 st, Lars Norrman (1915-1979), 11x16 ca. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Kondition: oramade
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 3 juli 2017
kl 20:02:58
300 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman